FAQ

FAQ
Czym jest właściwie fontanna czekoladowa?

Jest to urządzenie, które podczas pracy wygląda jak piętrowy tort czekoladowy. Składa się z kilku kaskad, po których kolejno spływa specjalna, roztopiona czekolada. Goście samodzielnie zanurzają w niej kawałki owoców i przekąsek przy pomocy patyczków

Kiedy podaje się fontannę czekoladową?

Najczęściej wybiera się ustawienie fontanny od początku uroczystości aż do oczepin.

Jakie są atuty fontanny czekoladowe?

Przede wszystkim są to walory smakowe i wzrokowe. Oprócz tego jest doskonałym miejscem do integracji zaproszonych gości, które się jeszcze nie znają i zaczynają ze sobą dyskutować. Każdy samodzielnie może robić szaszłyki z wybranych przez siebie owoców Jest mnóstwo zabawy oraz mnóstwo śmiechu ;-)

Jaki smak czekolady jest najpopularniejszy?

Zwykle wybierana jest czekolada mleczna lub deserowa, bo rzeczywiście są najsmaczniejsze i wszyscy najlepiej je znają. Rzadziej wybierane są czekolady smakowe. Najczęściej wypożycza się dwie fontanny. Jedna jest wtedy z tradycyjną mleczną czekoladą, druga z kolei jest fontanną smakową. Takie połączenie najbardziej się sprawdza.

Jakie wymogi musi spełniać sala gdzie będzie stał "czekoladowy" bufet?

Konieczny jest solidny wypoziomowany stół, aby czekolada mogła spływać równomiernie po każdej stronie. Fontanna wymaga także uziemionego gniazdka 230V w odległości do 3 metrów od miejsca ustawienia.

Czy może być używana na powietrzu?

Nie poleca się ponieważ intensywny aromat czekolady przyciąga owady, poza tym na powietrzu trudno jest utrzymać stałą temperaturę czekolady. Poza tym działanie nawet małego wiatru powoduje, że czekolada źle spływa po kaskadach i wygląda to nieestetycznie.

Jak wygląda wypożyczenie fontanny?
Istnieją trzy warianty:
  • KOMPLEKSOWA OBSŁUGA: przyjeżdżamy na miejsce uroczystości i wszystkim się zajmujemy od początku trwania uroczystości. Fontanna wraz z dodatkami zostaje rozstawiona, a czekolada odpowiednio wcześniej rozpuszczona. Po wszystkim zajmiemy się posprzątaniem i umyciem fontanny. Ty musisz tylko cieszyć się swoim przyjęciem!
    Dodatkowy koszt: 200zł
  • POMOCNY SERWIS: przyjeżdżamy na miejsce uroczystości, fontanna wraz z dodatkami zostaje rozstawiona, a czekolada odpowiednio wcześniej rozpuszczona. Pozwalamy się wam i gościom samodzielnie nacieszyć fontannami. Przy wypożyczaniu bez obsługi pobieramy też kaucję zwrotną na wypadek uszkodzenia urządzenia.
    Dodatkowy koszt: 150zł
  • SAMODZIELNA OBSŁUGA: w przypadku wypożyczenia samych urządzeń i czekolady - musisz samodzielnie ustawić i przygotować fontannę do pracy. Na drugi dzień po przyjęciu zwracasz umyte urządzenia. Organizacja owoców i przystawek również będzie spoczywać na Twoich barkach. Należy pamiętać o tym, że owoce przy fontannie trzeba na bieżąco uzupełniać. Przy wypożyczaniu bez obsługi pobieramy też kaucję zwrotną na wypadek uszkodzenia urządzenia.

Czy jest wymagana zaliczka?

Tak, podczas rezerwacji spisujemy umowę, ustalamy szczegóły i pobieramy 30% zaliczki. Liczba rezerwacji jest ograniczona a umowy podpisywane są w kolejności zgłoszeń na daną datę. Rezerwacja jak i wpłata zaliczki muszą nastąpić najpóźniej na 14 dni przed Twoim przyjęciem.

Czy fontanna czekoladowa brudzi?

Wbrew powszechnym opiniom fontanna czekoladowa nie rozpryskuje i nie brudzi. Dołączamy tacki, serwetki oraz patyczki aby zminimalizować kontakt z płynącą czekoladą. Warto wynająć obsługę, która będzie stale utrzymywać czystość najbliższego otoczenia fontanny oraz pomagać gościom, a w szczególności dzieciom, przy serwowaniu przekąsek.


Zobacz artykuły:

Czy warto wypożyczać czekoladowe fontanny bez obsługi?

slub-wesele.pl

W przekonaniu wielu osób obsługa czekoladowej fontanny to nic trudnego: „wystarczy złożyć, podłączyć do prądu i uruchomić”. Może i nie trzeba czytać instrukcji, żeby „wystartować”, jednak od włączenia urządzenia do uzyskania zaskakującego dla gości efektu jest bardzo daleka droga.
zobacz więcej...

Czekoladowa fontanna na wesele! Jaką wybrać?

pieknyslub.pl

Czekoladowe fontanny to jedna z ciekawszych atrakcji, która coraz częściej pojawia się na przyjęciach weselnych. Planując wynajęcie fontanny trzeba zastanowić się jaką opcję wybrać. Wśród wielu ofert wynajmu znajdziemy urządzenia różnej wielkości, proponuje się różne ilości czekolady, znaleźć można opcje z/bez obsługi, jest wiele innych szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę.
zobacz więcej...